Sabah 8’de spordan çıkmak

Spor yapmadığım zaman kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Çok düzenli bir sporcu olmadığımın farkındayım. Spor benim için bir hayat felsefesidir diyemem ama spor yapmayı seviyorum, vücudumu ve zihmini formda tutuyor. Korona döneminde evde spor yapmak için çok çabaladım. Günde 100 şınav, 200 mekik, her gün plank gibi bir sürü mobil uygulama kullandım, 20 günden daha fazla sebat edemedim. Bıraktım, pişman oldum, tekrar başladım, yine bıraktım. Koronadan dolayı boksa da devam edemiyorum, o nedenle fitness salonuna tekrar yazılmaya karar verdim ama sabahları gitmek istiyordum. Sabah spor yapmak istememin birkaç sebebi var:

  • Salon nerdeyse bomboş oluyor, etrafında kimse olmuyor.
  • Korona döneminde önlem alma bakımından iyi oluyor.
  • 7’de spora başladığımda 8 gibi çıktığımdan rahatlıkla işe gidebiliyorum.
  • Akşamları işten çıkış saatim düzenli olmadığından spor saatlerim de düzenli olmuyor ve akşam spor yapmak demek sürekli sporumun aksayabilmesi anlamına geliyordu.

Normalde sabah 8’de açan bir salonla benim için sabah 7’de açmaları konusunda konuştum ve saolsun kabul ettiler. Bu sayede güne zinde başlayabiliyorum. Vücut her ne kadar tam uyanamadan spora başlıyor olsam da akşam spor yapmaktan kat kat daha avantajlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir