Cindrella Man Kitabı

5-6 sene önce filmini izlemiştim, ingilizce okuyacak bir kitap arıyordum, denk gelince kaçırmayayım dedim. Zaten epey unutmuşum. Bayramda hızlıca okuyuverdim.

Birçok insan kitaptaki boks maçlarına ağırlık verse de ben 1930’lardaki Amerika’nın durumunu bu derecede öğrenebildiğim için mutluyum. Filmde o detayları nedense tamamen kaçırmıştım ve sadece maçların heyecanına odaklanmıştım.

Kitabı okurken bol bol dua ettim: Allah kimseyi çocuklarına bakamamakla, onlara sıcak bir yuva verememekle hatta yiyecek birşey bile verememekle imtihan etmesin. Evin erkeği olarak bu durumda olmak gerçekten çok zor. Sabah kalktığında gidecek bir işinin olmaması kadar büyük bir zorluk olamaz. Allah her ailenin geçimini kolayca sağlayabilmesini nasip etsin. Bu kitap bir işim olduğu için bol bol şükretmemi sağladı.

Kitabın kahramanı yani Cindrella Man(Jim), karısıyla yemek yerken final maçında karşılaşacağı kişi yanlarına geliyor ve adama maça çıkmamasını, karısını dul, çocuklarını yetim bırakmamasını tavsiye ediyor. Adamın karısı da bunları duyuyor doğal olarak. Bir insan ne kadar zor bir durumda olabilir ki yine de o maça çıksın diye düşünüyor insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir